Časté dotazy

Časté dotazy

Vaše časté dotazy na sklápěcí postele jsme zde přehledně shrnuli na jednom místě. Pokud zvažujete koupi sklápěcí postele, mohou vám pomoct při rozhodování.

Máte otázku, která zde není zodpovězena? Zeptejte se nás, rádi vám odpovíme.

Každý, kdo delší dobu používal rozkládací sedačku pro každodenní spaní a pak si koupil sklápěcí postel, Vám určitě potvrdí že ano. Sedačky jsou zpravidla určeny pro příležitostné spaní (návštěva apod.), a tomu odpovídá také jejich provedení a složitost manipulace. Navíc, peřiny musíte pokaždé pracně rozestlat a ráno zase odkládat do peřináče. Ve většině případů je vzniklé lůžko neplnohodnotní náhradou postele.
Při sklápěcí posteli peřiny zůstávají na lůžku, rozložení a složení postele je mnohem jednodušší a hlavně rychlejší než u sedačky a na peřiny nepotřebujete další odkládací prostor.
A konečně – do sklápěcí postele si můžete vybrat libovolnou matraci libovolných rozměrů a uzpůsobenou Vaším potřebám a Vaší hmotnosti. Jednoduše řečeno – je to postel bez kompromisů. Mohou vás o tom přesvědčit také vyjádření našich zákazníků po několikaletém používání sklápěcích postelí Hajana.

Na tuto otázku vám můžeme dát odpověď založenou na praktické zkušenosti: sklápěcí postele vyrábíme již od roku 1995 a je to naše hlavní činnost. I díky tomu dnes můžeme nabízet pouze kvalitní a dlouholetým používáním prověřené výrobky. Máme vlastní vývoj i výrobu. Nad zpracováním vaší zakázky máme tak plnou kontrolu. Můžeme proto odpovědně prohlásit, že sklápěcí postele naší výroby při běžném používání vydrží opravdu dlouho. Abychom potvrdili, že naše slova myslíme vážně, nabízíme na sklápění postele záruku až 10 let.

Sklápěcí postele Hajana jsou plnohodnotné kvalitní postele určeny pro každodenní používání. Tak jsou konstruovány, testovány a vyráběny. Certifikací ve státní zkušebně byla prověřena životnost sklápěcího mechanismu nejméně 20 let při každodenním používání.

Na sklápěcí mechanismus poskytujeme záruku až 10 let, na ostatní části 2 roky.

Sklápění postele výrazně ulehčuje sklápěcí mechanismus, manipulace s postelí je díky tomu zcela komfortní.

Základní hygienický požadavek na postele obecně je, aby byly matrace větrané zespodu. Tomu nejlépe vyhovuje uložení matrací na roštu, jak je to i u sklápěcích postelí Hajana. Pokud je matrace zespodu uzavřená a nevětrá se, a pokud se ještě navíc postel každé ráno zavře do skříně, může se v matraci a pod ní hromadit vlhkost a to podporuje vznik plísní a množení roztočů. Z tohoto důvodu nenabízíme takové provedení sklápěcích postelí, u kterého dveře skříně tvoří zároveň spodní část lůžka. Umíme je vyrobit a můžete si je u nás objednat, ale nedoporučujeme je.
Jako lepší alternativu tohoto řešení nabízíme sklápěcí postel Hajana 4 s dveřmi FIX, kde se dveře vyklápějí společně s lůžkem. Zároveň je ale lůžko z dolní strany otevřené a matrace se větrá po celé ploše její spodní strany, zatímco vy pohodlně spíte.

Určitě ano, lůžka jsou dostatečně pevná i pro uživatele s vyšší váhou. Pozornost nutno spíše věnovat volbě správných matrací podle Vaší váhy. Uživatelům nad 90 kg rovněž doporučujeme doobjednat zpevnění střední části roštů s nastavováním tuhosti, díky čemu si můžete tvrdost roštů přizpůsobit podle potřeby.

Určitě ne, konstrukce a způsob sklápění to vylučují.

Peřiny není potřeba odkládat zvlášť, všechny lůžkoviny (přikrývky i polštáře) zůstávají na lůžku přichyceny popruhy (součást dodávky). Díky tomu máte postel rozloženou a složenou doslova za několik vteřin.

Sklápěcí postel Vám samozřejmě prodáme i bez matrací, koupi postele v žádném případě nepodmiňujeme současnou koupí matrací. U nás ale naleznete velký výběr kvalitních matrací za zajímavé ceny, proto pokud koupi matrací ještě jenom plánujete, určitě se Vám vyplatí prohlédnout si naší nabídku matrací.

Ano, vzhled, barvu a rozměry skříně si můžete určit sami. Pokud to bude technicky možné, rádi Vašemu požadavku vyhovíme.

Není to nutné, na našich stránkach uvádíme všechny rozměry a také praktické rady jak správně vyměřit prostor pro nábytek.
Podle těchto informací si můžete jednoduše zjistit velikost prostoru potřebného pro umístění sklápěcí postele.

Montáž sklápěcí postele Hajana zvládne každý průměrně zručný člověk. Naše výrobky jsou expedovány v demontě, aby byla přeprava co nejjednodušší, ale zároveň konstruovány tak, aby montáž nebyla příliš složitá. Přiložený je podrobný montážní návod a všechny potřebné součástky včetně kotvení skříně.
Montáž nevyžaduje žádnou mimořádnou dovednost anebo odborné znalosti. Zvýšenou pozornost je potřeba věnovat snad jen správnému posouzení konstrukce stěny resp. podlahy, o kterou se postel kotví, aby ukotvení bylo spolehlivé a bezpečné. Tu doporučujeme  v případě nejistoty konzultaci s odborníkem

Postel si můžete smontovat svépomocí anebo montáž objednat u montážní firmy a záruka bude platná v plném rozsahu. Jedinou podmínkou je, aby byl přesně dodržený montážní návod.